Podzimní veřejné výcviky pro vaše děti od 5 do 19 let

Jít zpět | 15.07.2016 (08:43)  Pro děti

Výcvik Mindfulness pro děti a teenagery

Dvěma klíčovými přínosy pro děti jsou vyšší POZORNOST a vyšší SEBEKONTROLA. Schopnost soustředit se a regulovat svoje chování a emoce jsou základními stavebními kameny zdravého vzdělávacího prostředí.

Děti se seznámí s jednoduchými technikami, které jim pomohou všímat si toho, co se s nimi právě děje a díky tomu jim umožní reagovat rozvážnějším způsobem.

Schopnost zvládnout nervozitu před zkouškou nebo testem, lépe se soustředit v průběhu vyučování nebo jiných činností (např. sport), nenechat se unést myšlenkami a obavami z neúspěchu, reagovat a chovat se lépe ke svému okolí, být se svými reakcemi spokojenější, to jsou příklady toho, co děti mohou po absolvování kurzu zvládat lépe.

Výzkumy věnující se mindfulness v oblasti vzdělávání ukazují na tyto výsledky:

Lepší schopnost se soustředit-Schopnost rychleji se zklidnit-Nižší míra stresu a úzkosti-Vyšší kontrola impulzivního chování-Vyšší sebeuvědomění-Schopnost v náročnějších situacích reagovat rozvážnějším způsobem-Vyšší empatie

Výcvik obsahuje 14 lekcí ( září – prosinec 2016 ):

Délka jedné lekce Mindful kids 45 minut / Mindful Teens 60 minut

Cena výcviku: 1650Kč pro Mindful kids / 2100Kč pro Mindful Teens

Doporučujeme, aby se lekcí spolu s dětmi účastnil i rodič. Rodiče budou spíše pasivními účastníky lekce, účastní se, naslouchají a mohou si veškerá cvičení dělat spolu s dětmi v rámci lekce. Důležité je laskavé zapojení rodičů do domácího procvičování technik mezi jednotlivými lekcemi.

Přihlašovat se můžete zde.

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci