Světový den laskavosti - díl II

Jít zpět | 10.11.2022 (14:18)  Všeobecná aktualita

Toto je inspirace k laskavosti pro dnešní den:

O Světovém dni laskavosti slyším poprvé. Bezesporu jistě proto, že laskavost není žhavé společenské téma…bohužel. Takže co udělám? 

To, co každý den, budu laskavá a budu s úžasem pozorovat, jaké divy se budou dít. To je totiž to jediné, čím mohu přispět do podebrané kolektivní nálady.  

Turbulentní doba je vyhrocená. Nekompromisně rozděluje společnost do názorových táborů, což ve výsledku vypadá jako souboj "všichni proti všem“.

I přesto, že se v naší galerii snažíme cíleně vytvářet harmonické prostředí  - jak pro návštěvníky, tak pro tým, stává se, že si podrážděnost a nevraživost najdou cestu dovnitř. A laskavost je lék, s vysokou účinností. Je nezbytné nenechat se za žádnou cenu vtáhnout do konfliktu. Laskavě  vysvětlovat, uklidňovat a usmiřovat. 

Laskavost se stává nezbytným manažerským nástrojem současnosti. Moc se přimlouvám za vyhlášení Světového roku laskavosti, přinejmenším...

MgA. Kateřina Melenová, ředitelka Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci