Letní mindfulness program - vyberte si v Praze

Jít zpět | 1.06.2016 (21:41)  Pro jednotlivce

Už jste o mindfulness – všímavosti – přítomné mysli ledasco četli nebo slyšeli?
Zaujalo vás, že můžete svoji mysl naučit odpočívat?
Potřebujete zredukovat svůj stres a zkrotit pocit permanentní zaneprázdněnosti?

Ale stále jste na to nenašli čas a prostor?
Tak využijte letní pohodu, klidnější pracovní tempo i zpomalený rytmus Prahy a přijďte ochutnat mindfulness na některý z letních programů Českého mindfulness institutu.


Jak si uchovat energii léta až do Vánoc? Užít si léto tady a teď.
3hodinový workshop zaměřený na práci s vlastními zdroji energie, balancování energetických zdrojů a žroutů, kultivaci laskavosti a vděčnosti

Děláme-li činnosti, které nás baví a těší, většinou při nich čerpáme energii. Víme jaké činnosti to jsou? Umíme si je užít a energii z nich získat? Nebo je v našem neskutečném životním tempu míjíme? Můžeme najít i na aktivitách, které nám energii berou něco, co nás baví? Přijďte si najít a vybalancovat svoje energetické zdroje a žrouty.
Úterý 12.7. 9-12hod
Cena: 450,- Kč
Přihlášky zde.

Chcete definitivně vyzrát na svoji zaneprázdněnost? Spřátelte se se svým časem.
3hodinový workshop, unikátní propojení mindfulness a time managementu IV.generace

Přátelský a akceptující postoj je zásadní pro to, abychom svoje plány, cíle a sny přestali odkládat na jindy nebo nikdy. Využijeme mindfulness techniky, abychom se podívali na vztah k času, úkolům i plánům. Zároveň odbouráme neužitečné předsudky jako například, že multitasking a fungování na autopilota zvyšuje naši výkonnost,
Úterý 16.8. 9-12hod
Cena: 450,- Kč
Přihlášky zde.


Jednotlivé mindfulness lekce
4 samostatné 2 hodinové lekce, seznamují s jednotlivými technikami mindfulness – ukotvení v dechu – body scan – hostinský dům pro náročné emoce – všímavost k pohybu

Celosvětově standardizovaný výcvik mindfulness probíhá v 8 lekcích a trvá 8 týdnů. Pokud o něm uvažujete a stále si nejste jistí, přijďte si vyzkoušet jednotlivé techniky. Stejně tak můžete přijít i tehdy, pokud jste o mindfulness nikdy neslyšeli, ale potřebujete snížit stres, pocit zaneprázdněnosti, neučit se nepodléhat svým pocitům a nenechávat se unášet svými obtěžujícími myšlenkami.

Vždy od  17 -19 hod

Úterý 12.7.2016 Ukotvení v nádechu a výdechu

Základní techniky ve výcviku mindfulness. Najdete si svoji "kotvu" pro náročné emoční i myšlenkové situace, které nám život přináší.

Čtvrtek 14.7. 2016 Body scan – procházení těla
Chceme-li žít tady a teď, musíme vzít naše tělo „do hry“. Když necháváme tělo opuštěné a naše mysl se toulá v minulosti nebo budoucnosti, nemůžeme se plně napojit na svoji intuici, využít naše schopnosti na maximum, všechno je pro nás větší dřina, děláme více chyb a špatných rozhodnutí. Přijďte si vyzkoušet jak nám může naše tělo pomoci se snadným usínáním a znovu usínáním když nás v noci honí myšlenky.

Úterý 2.8. 17-19 hod Hostinský dům pro náročné emoce
Abychom mohli náročné emoce zvládnout a ony neovládaly nás, musíme je přijmout. Že jste to zkoušeli a nejde to? Přijďte se naučit jednoduchou i zábavnou techniku, jak se se svými emocemi potkat a spřátelit.

Úterý 16.8. 17-19 hod Všímavost k pohybu
Cvičení, běh nebo procházku můžeme využít mnohem více než si myslíme. Uplatníme-li mindfulness při pohybu, porozumíme signálům našeho těla a tělo se stane naším spojencem pro využití intuice.


Cena: 300Kč / za 2hodinovou lekci nebo zvýhodněná cena za všechny lekce 1050Kč/4 lekce
Přihlášky zde.

Jak jednoduše vylepšit vztahy se svým okolím? Komunikujte všímavě.NOVINKA ČESKÉHO MINDFULNESS INSTITUTU.
3hodinový workshop zaměřený na naslouchání, lepší porozumění, práci s respektem a tolerancí odlišného názoru.

Z komunikace s naším okolím vzniká celá řada nedorozumění a stresů. Jsme-li všímavější k sobě, porozumíme si víc a začneme si lépe rozumět i se svými partnery, dětmi, kolegy a rodiči. Přijďte se naučit jednoduché techniky, které snadno do své komunikace zapracujete a pravděpodobně tím mnohé změníte.

Úterý 2.8. 9-12 hod
Cena: 450,- Kč
Přihlášky zde.

Potřebujete-li více informací k mindfulness nebo nabízeným programům, neváhejte mne kontaktovat.

Marcela Roflíková

marcela.roflikova@mindfulness-institut.cz

 

 

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci