Mindful morning s Českým mindfulness institutem

Jít zpět | 27.05.2015 (08:26)  Všeobecná aktualita

Možná už jste slyšeli o mindfulness. Možná vám i naše definice přišla složitá, možná stále nevíte, proč byste se o mindfulness měli zajímat. Pojďme přeskočit definice a začít zkoušet.

Dobrá zpráva: techniky mindfulness rozhodně nejsou složité.

Méně dobrá zpráva: s jejich naučením je to jako s hrou na hudební nástroj. Pokud ho chci ovládnout, musím každý den cvičit. Techniky mindfulness jsou náročné na naši důslednost.

Další dobrá zpráva: mindfulness se většinou trénuje při běžných každodenních činnostech, které děláme a zpravidla děláme rádi nebo automaticky.

Upozornění: na použití mindfulness technik může vzniknout návyk. Tak jako se to stalo mně, po druhé lekci 8 týdenního výcviku. Objevila jsem luxus stavu „nemyslet na nic“, užít si přítomnou chvíli bez nervů, strachu a obav co bude a výčitek, co jsem všechno měla udělat a neudělala.

 

Facebook Českého mindfulness institutu vám každé pracovní červnové ráno představí jednu techniku.  Každého možná osloví něco jiného. Jejich vyzkoušení vám nezabere žádný čas na víc, protože se jedná o činnosti, které pravděpodobně každý den děláte, ať se jedná o dýchání, konzumaci jídla a nápojů, aktivní pohyb nebo alespoň chůzi.

Užijte si zkoušení mindful technik a podělte se na facebooku o svoje zkušenosti a pozorování.

Marcela Roflíková

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci