Únorová snídaně Business Wellness Clubu na téma Mindfulness v Businessu

Jít zpět | 22.01.2016 (14:44)  Pro firmy

Doporučení mít přítomnou mysl, být a žít v přítomnosti se začínají objevovat a slyšíme je z mnoha stran a z úst mnohých koučů a terapeutů. Zaznívají především v souvislosti s tématy jakými je radost v životě a v práci, prevence syndromu vyhoření, únava, snižování stresu, dosažení vyšší efektivity, kreativity a rozvoj intuice.

 

Lehce se řekne – zklidněte svou mysl. Ale zkuste si na pár minut opustit svoje toky myšlenek a návaly emocí a zpřítomnit mysl soutředěním pouze na nádech a výdech. Že se Vám to nepodařilo ani na pár vteřin? Ano, není to vůbec snadné. Přijďte objevit kouzlo mindfulness a dozvědět se, jak lze žít a pracovat „tady a teď“ a k čemu všemu Vám to může pomoci.

 

Mindfulness ( všímavost ) – schopnost být „tady a teď“ nám dává možnost získat odstup, vhled a větší kontrolu nad tím, co se děje v nás a kolem nás. Osvobozuje nás od neprospěšných návyků  a otevírá pro nás prostor nových možností jak reagovat či nereagovat. Přijďte si poslechnout, jak mindfulness pomáhá snižovat stres a zároveň kultivovat laskavost, srdečnost, soucit a další hodnoty, kterých není potřeba se bát ani ve firemním prostředí.

 

Sníděně BWC

Registrace na http://www.bwclub.cz/zdravybusiness/

Marcela Roflíková a Jan Honzík založili Český mindfulness institut, aby přinesli mindfulness do českého firemního prostředí, do škol a společnosti obecně.  Jsou seriozními propagátory mindfulness v České republice. Nabízejí celou řadu programů, aby každému, kdo se rozhodne svoji všímavost rozvíjet a žít, byli laskavými průvodci na jeho cestě.

 

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci