ZpětMindful Kids

Nový koncept mindfulness pro děti a oblast vzdělávání Mindful Minds. Od nového školního roku 2019/20.

Mindful Minds je sekce Českého mindfulness institutu zaměřená na oblast vzdělávání a školství. V naší práci využíváme techniku mindfulness, která přispívá k rozvoji bdělé pozornosti a empatie, vědomého prožívání přítomného okamžiku, uvědomění a přijetí svých emocí a myšlenek. Zaměřujeme se na rozvoj psychosociálních dovedností, posílení duševního zdraví a zlepšení sociálních vztahů.

Mindful Minds is an educational branch of the Czech Mindfulness Institute. We use the techniques of mindfulness, which develop empathy, conscious experiences of being in the present moment, awareness and acceptance of emotions and thoughts. We focus on the development of psychosocial skills, the reinforcement of mental health and the improvement of the social relationships.

 

 

Mindful Kids

Program určený pro děti od 5 do 10 let. Program mohou využít základní školy i mateřské školy (pro děti od 5 let).

Mindful Teens

Program určený žáky a studenty základních a středních škol (od 11 do 19 let).

Přínos programu

Dvěma klíčovými přínosy pro děti  jsou vyšší POZORNOST a vyšší SEBEKONTROLA. Schopnost soustředit se a regulovat svoje chování a emoce jsou základními stavebními kameny zdravého vzdělávacího prostředí.

Děti se seznámí s jednoduchými technikami, které jim pomohou všímat si toho, co se s nimi právě děje a díky tomu jim umožní reagovat rozvážnějším způsobem.

Schopnost zvládnout nervozitu před zkouškou nebo testem, lépe se soustředit v průběhu testu, nenechat se unést myšlenkami a obavami z neúspěchu, reagovat a chovat se lépe ke svému okolí, být se svými reakcemi spokojenější, to jsou příklady toho, co děti mohou po absolvování kurzu zvládat lépe. 

Výzkumy věnující se mindfulness v oblasti vzdělávání ukazují na tyto výsledky:
Lepší schopnost se soustředit
Schopnost rychleji se zklidnit
Nižší míra stresu a úzkosti
Vyšší kontrola impulzivního chování
Vyšší sebeuvědomění
Schopnost v náročnějších situacích reagovat rozvážnějším způsobem
Vyšší empatie

S detailními výsledky jednoho z průzkumů provedeného na amerických základních školách se můžete seznámit zde http://www.mindfulschools.org/about-mindfulness/research/

Organizace programu
14 lekcí, délka jedné lekce 60 minut 


Místo
přímo ve škole v rámci vyučování nebo ve veřejné skupině.

Nejbližší termín veřejné skupiny je od 20.9. do 20.12.2017 vždy ve středu od 15,30 do 16,30 hodin ( MINDFUL KIDS ) a od 16,30 do 17,30 ( MINDFUL TEENS ) v moderních prostorách společnosti Prevence dětem v Kozí 12, Praha 1.

Ukázková a informační lekce se koná 13.září od 15,30 ( MINDFUL KIDS ) a od 16,30 ( MINDFUL TEENS ) na výše uvedené adrese.

Cena výcviku je 2 900Kč/ dítě + 1 400Kč / rodič. Sourozenecká sleva je 500 Kč.

 

Otevřená skupina nejen pro děti ze ZáŠkoly Zápy ( Praha východ ) bude od 26.9. do 19.12. vždy v úterý od 17 do 18 hod. Koná se v prostorách Záškoly Zápy www.zaskola.cz

Ukázková lekce a informační schůzka se koná 21.9. od 17 do 18 hodin.

Cena výcviku je 1 950Kč/dítě + 1300Kč / rodič. Sourozenecké sleva je 500Kč.


Děti se seznamují s jednotlivými technikami v rámci lekce a následně je procvičují doma, ve škole, ve volném čase, při běžných činnostech.


Program Mindful Kids využívá pro podporu domácích cvičení pracovní listy.
 
Máte-li zájem o více informací ke kurzům pro vaši školu nebo vaše děti, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře.

Mám zájem o tento program

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci