Pohoupej medvídka – Mindfulness pro nejmenší a jejich rodiče

Když jsem se seznámila s mindfulness a díky ní začala pociťovat ve svém životě mnohem více lehkosti, bylo mým přáním, naučit to i své syny. Koukali se na mě tehdy hodně podezřívavě. A ohlédnu-li se nyní zpět, vůbec se jim nedivím. Nevěděla jsem, jak je vést a tehdy jsem si neuvědomovala, že nejvíc pro ně udělám, budu-li sama vědomým člověkem.

Od té doby uplynulo hodně času. Hodně času jsem věnovala osvojování dovednosti jak mindfulness zprostředkovávat dětem a poslední dva roky i času, který trávím s dětmi a jejich rodiči v online programu Mindful Kids. Tím největším dárkem, který můžeme svým dětem dát, je naše laskavá a otevřená pozornost. Jak píše autorka Sally Arnoldová v přání v závěru knížky, „aby se dětem dostalo požehnání v podobě podporujícího dospělého, který bude vědomý přístup k životu prozkoumávat společně s nimi“.

Knížka přináší tipy na jednoduchá cvičení a hry, prostřednictvím kterých lze schopnost všímavosti rozvíjet. Stručně popisuje k čemu cvičení může pomoci a jak ho provést. Využívá situací a činností, které se v běžném dnu objevují a spolu s dětmi je zažíváme. Cvičení jsou vhodná pro děti od 4 do 8 let. Podobná cvičení však učíme v kurzech pro dospělé, proto při troše kreativity lze cvičení upravit tak, aby byla atraktivní i pro děti o něco starší.

Dětská literatura | Pohoupej medvídka | Nakladatelství Portál (portal.cz)

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci