Do přírody

Další kreativní deník a průvodce, který vám tentokrát bude nabízet přírodu, jako předmět pozornosti. 

Soubor jednoduchých cvičení vám pomůže objevovat přírodu aniž byste museli dlouze cestovat z města. Protože podle autorem příroda začíná za prahem vašeho domu. Formální i neformální cvičení, která můžete vyzkoušet jednou nebo opakovaně a pokud se vám zalíbí, tak si je můžete v životě ponechat.  A když vás něco bavit nebude, tak můžete klidně přeskočit nebo se s laskavostí k sobě vrátit k tomu, co vás bavilo. 

Hravost, zvídavost či zvědavost, laskavost k sobě. To jsou zase ty 3 základní kvality, které nám pomáhají, když si chceme mindfulness osvojit a v knize v jednotlivých cvičeních rozhodně jsou. 

 

Pro koho je kniha obzvlášť vhodná: 

  • pro ženy (opět hravá a jednoduchá forma )
  • pro maminky na mateřské i po mateřské, protože mnoho cvičení z knihy lze dělat společně s dětmi
  • pro všechny, kdo si rádi hrají
  • pro ty, kdo nepotřebují vědecké důkazy na to, že mindfulness je cestou ke spokojenějšímu životu
 
Pro koho kniha není vhodná:
  • pro všechny, kteří hledají  vědeckou publikaci o pozitivním vlivu přírody na zdraví a životní spokojenost. Zde doporučuji např. Shinrin-yoku, Grada.
 
Tip z knihy: 
  • Meditace s horou ( str. 120 ) jedno ze základních formálních cvičení mindfulness, které se často integruje do dalších technik. My například toto cvičení doporučujeme ve výcviku mindfulness pro pokročilé v tématu práce se strachem.
  • Čerstvý vzduch, zdravý vzduch – 15 denní výzva k bytí v přírodě. Sama pro sebe jsem na konci loňského roku vyzkoušela 100+1 dnů v lese.  Každý den, alespoň na mlaý moment. A když ne les, tak alespoň městský park nebo zahrada. Zkrátka tak, abych byla nohama přímo v kontaktu se zemí, mohla se dotknout stromu nebo cítit vůni přírody. A byť někdy krátké, ale intenzivní uvědomění si, že se mnou i s mým životem je všechno v pořádku za to skutečně stojí. V knize je hezký a nenáročný způsob monitorování přínosu takového pobytu. Podívejte se na stranu 122-3.

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci