ZpětMindful Sport

Mindful Sport

Program je určen pro sportovce od 10 do 19 let věku. 

 

Přínos  programu

Hlavními přínosy programu je schopnost sportovců  lépe se soustředit na právě prováděný sportovní úkon/výkon a  schopnost nenechat se rozptýlit myšlenkami na neúspěch  ( vnitřní  hlas našeptávající - to nedáš,  co se stane když netrefím, přesně tuto situaci jsem minule nezvládl, když budu dnes hrát s tímto soupeřem, tak zase prohraji).

Techniky, se kterými se sportovci seznámí a které si osvojí,  jsou použitelné i v jiných oblastech života než je sportovní činnost. Sportovní kluby, které se rozhodnout výcvik zařadit do tréninkového programu dětí a mládeže, tak poskytují svým svěřencům velmi užitečné dovednosti pro život.

Děti se seznamují s jednotlivými technikami v rámci lekce a následně je procvičují doma, ve škole, ve volném čase, při běžných činnostech.

Ve výcviku sportovců je kladen důraz na techniky body scan, všímavé dýchání a práce se všímavými myšlenkami. V týmových sportech se pracuje s technikami podporujícími rozvoj empatie.

Prováděné výzkumy potvrzují, že mindfulness jako doplněk sportovního tréninku přináší  zlepšení mentálních i fyzických výkonů.  Více se můžete dozvědět zde: http://www.thesportinmind.com/articles/the-application-of-mindfulness-practice-to-sport/

 

 

Organizace programu

  • Rozsah  

16 lekcí, délka jedné lekce 20-25 minut, zpravidla 2 lekce týdně

  • Místo

ve sportovním klubu, zpravidla v rámci tréninku

Mám zájem o tento program

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci