Mindfulness pro zvládání hněvu pro teenagery

Knížka, která netlačí na to, že se musíme chovat jinak. Přesto nebo právě proto tím, jak je napsaná nás láká, abychom změnu vyzkoušeli.

Pomocí jednoduchých otázek a instrukcí nás bezpečně vede k lepšímu porozumění vlastnímu hněvu. Nabízí spoustu způsobů, jak se v náročné situaci zastavit, získat prostor a v tomto prostoru zkusit svoje návyky změnit.

Nedává dobře míněné rady, které v teenagerském věku nechceme poslouchat. Nebo i kdybychom je poslechnout chtěli tak zkrátka nevíme, jak to udělat. Nerozčilovat se, nehádat se, nebrat si věci osobně. Kniha nám taky ukazuje, že není naší chybou nebo selháním, když se nám nepodaří změnit svoje chování napoprvé. Učí nás být k sobě laskaví a se mi se sebou trpěliví.  

Užitečná i pro dospělé a rodiče. Pro lepší pochopení, ale i pro zvládání hněvu např. plynoucího z interakce s dětmi v tomto věku.

Pokud se rozhodnete cvičení, která kniha doporučuje vyzkoušet, budete sami sobě a svým emocím lépe rozumět.

Mindfulness nám může pomoci k více lehkosti do náročných situací, do běžného života. Tak přesně o tom tahle knížka je a navíc se s ní lehce pracuje. Žádné zbytečné informace. Jen ty, které budete potřebovat. Formou, která vám bude vyhovovat.

Kniha má v podtitulu - pro teenagery. Ale rozhodně může být užitečná nejen jim. Jsou-li hněv a obtížné emoce vašimi častými hosty, tak rozhodně doporučuji.

Výchova a rodičovství | Mindfulness pro zvládání hněvu | Nakladatelství Portál (portal.cz)

Co je to
mindfulness

Schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku,a to bez posuzování, hodnocení a očekávání. Jak funguje? Vytvořením adekvátního kontaktu s tím, co …

Kalendář veřejných programů

Seznamte se s nabídkou veřejných programů pro nejbližší období. Pokud nenajdete to, co potřebujete, napište nám.

Organizace podporující mindfulness

Máte-li zájem zůstat v kontaktu, čas od času dostávat email o novinách a nových programech, zanechte nám tu váš email.

kniha Všímavost
reference
Mindfulness v médiích sekci